Bukmacher bez podatku – czy to możliwe?

W wielu aspektach życia codziennego mamy styczność z podatkami, pracując czy robiąc zakupy, płacimy podatki. Gry hazardowe również objęte są podatkiem, a właśnie do takich należą zakłady bukmacherskie. Wygrana dobrze obstawionego kuponu cieszy, ale zapłacenie za niej podatku już niekoniecznie. Każdy legalny bukmacher zarejestrowany w Polsce musi odprowadzać do budżetu państwa podatki, a korzystanie z usług nielegalnych firm bukmacherskich jest zabronione i odradzane. Czy jest, więc możliwe znalezienie oferty zakładów bez płacenia podatku i uniknięcia tego przykrego obowiązku?

Jak wygląda opodatkowanie zakładów i czy bukmacher bez podatku naprawdę istnieje?

W przypadku zakładów bukmacherskich możemy mieć styczność nie z jednym, lecz aż dwoma podatkami. Pierwszym podatkiem jest podatek od stawki w danym zakładzie i wynosi on dokładnie 12%. Jeśli, więc obstawiamy dany kupon najpierw stawka, którą ustalamy jest mnożona przelicznikiem 0.88. Dopiero później wynik ten mnożony jest przez kurs. Drugi podatek to ten od wygranej, natomiast jest on naliczany jedynie w momencie, gdy suma wygranej jest równy lub przekroczy 2280 zł. W tym przypadku od wygranej kwoty pobiera się podatek w wysokości 10%.

Bukmacher bez podatku – czyli obstawiamy zakłady

Ze względu na ich działalność, u legalnych bukmacherów zapłacić podatek trzeba, jednak niektórzy z nich oferują częściową lub nawet całościową refundację, która będzie zwrotem za zapłacony w zakładzie podatek. W takiej sytuacji firma bukmacherska obowiązek zapłacenia podatku od zakładu bukmacherskiego bierze na siebie. Jest to bardzo dobry gest w kierunku typerów, którzy przecież kierują się chęcią wygranej, bez obciążenia dodatkowymi opłatami – do stracenia i tak mają już dużo ze względu na to, że przygoda z bukmacherką to niekiedy ryzykowna gra. Oprócz tego istnieją również promocje i bonusy oferowane szumnie przez legalnych bukmacherów – stałe lub czasowe, trwające przez określony okres. Trzeba tu jednak dokładnie zapoznać się z poszczególnymi ofertami, zwrot podatku za zakład bukmacherski może być czasem możliwy w przypadku spełnienia określonych warunków – np. ilości zdarzeń o określonym kursie w kuponie. To  samo tyczy się też ofert z bonusami do zakładów, które są chętnie reklamowane przez te firmy. Każdy bukmacher bez podatku może mieć swoje oferty jak i sprecyzowane regulaminy.

Podsumowując, od formalnej strony uniknięcie podatków w zakładach bukmacherskich legalnych bukmacherów nie jest możliwe, lecz z drugiej strony mogą oni wyciągnąć pomocną rękę w naszym kierunku i zaoferować nam zwrot sumy, którą straciliśmy w podatku, dzięki czemu strata się wyrówna i nie odczujemy jej na sobie.

Written By

admin